Pašvaldības policijas aicinājums bērniem Helovīnos - Gudrības.lv

Pašvaldības policijas aicinājums bērniem Helovīnos

Rīgas pašvaldības policija piedāvā parakstīt šādu vienošanos ar vecākiem visiem bērniem, kas šajā dienā dosies meklēt saldumus.
apnemsanas
Lai gan Helovīns nav latviešu tradicionālie svētki, Rīgā kārtības sargi novērojuši, ka pēdējo gadu laikā arvien vairāk bērnu dodas ielās svinēt šos svētkus. Helovīns jeb Visu svēto vakars oficiāli ir 31.oktobrī, dienu pirms Romas katoļu baznīcas visu svēto dienas, taču kārtības sargu pieredze liecina, ka visbiežāk bērni un jaunieši aktivitātēs iesaistās oktobra pēdējā nedēļas nogalē.
Starp citu, arī latviešu kultūrā ir laiks, kurā tiek pieminēti senču gari. Tas ir laikā no Miķeļiem līdz Mārtiņiem jeb 29.septembra līdz 10.novembrim. Līdz ar to redzams, ka latviešiem šāda veida tradīcijas nav svešas, vienīgi tās nav konkrētā dienā, bet gan izstieptā laika periodā.
Ņemot vērā, ka Helovīns Rīgas bērnu un jauniešu vidū pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāks, Rīgas pašvaldības policija aicina bērnus pirms došanās ārā no mājas parakstīt drošības līgumu, kurā viņi vecākiem apsola, ka draiskulību laikā uzvedīsies rātni. Pirms svinēšanas pārrunāt drošības jautājumus ir ļoti svarīgi, jo šie svētki, atšķirībā no daudziem citiem, var radīt riskantas situācijas, jo bērni bez pieaugušo pavadības iet uz svešiem mājokļiem saldumu meklējumos.
Savukārt pieaugušos policija aicina būt saprotošiem un apbruņoties ar našķiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu pacienāt bērnus.
Vecāki un bērni drošības līguma latvisko versiju var izdrukāt šeit. Līgums sagatavots divos variantos – gan krāsainam printerim, gan melnbaltam.

Leave a Reply

%d bloggers like this: