Dakteris Klauns iesaka - lai top zeķlelle! - Gudrības.lv

Dakteris Klauns iesaka – lai top zeķlelle!

Dakteris Klauns iesaka – lai top zeķlelle!

Dr.Klauns brandbookTicu, ka vismazāk aizsargātajiem ir jāpalīdz un esmu ļoti lepna, ka radās iespēja uzsākt šo tik ļoti svarīgo projektu mūsu valstī. Medicīnas klaunādes projekts un profesionālie Dakteri Klauni palīdzēs mūsu bērniem augt veselīgākiem, priecīgākiem un mīlamākiem, bet viņu vecākiem justies drošākiem un mierīgākiem par savu bērnu.
Marianna Milovska, biedrības “Dr. Klauns” līdzpriekšsēdētāja

Iepriecināt bērnus var ar pavisam vienkāršiem līdzekļiem  – tik vien vajag kā radošu izdomu, jautrības un nedaudz pacietības. Jeļena Aleksandrova jeb Dr. Pepī savas ziņkārības un smaida mudināta, iepriecina mazos pacientus Liepājas slimnīcā. Un viņai talkā nāk pašas taisītas zeķlelles, kuras slimnīcas gaiteņos un palātās atdzīvojas un spēj būt nenovērtējami palīgi, lai bēdīgais un bailīgais slimnīcas noskaņojums pārvērstos jautrā un mierpilnā piedzīvojumā.
Kā tapa čūska Zane…

bms_9601Nepieciešamie materiāli
*Dažādu krāsu dzija
*Zeķe
*Krāsains filca auduma gabaliņš
*Kartons šablonu izgatavošanai
*Sintapons vai leļļu pildāmais materiāls
*šķēres, adata, diegi, līmes pistole

 

Sagatavošanās
bms_9603
Vispirms uz kartona uzzīmē šablonus, kas vēlāk noderēs, lai izgatavotu zeķlelles muti, mēli, ausis. Šablonu izgriež un liek uz izvēlētās krāsas filca materiāla. Čūskai Zanei mēle būs sarkana, tāpēc tā tiek izgriezta no sarkanas krāsas filca gabaliņa. Savukārt Zanes mutes šablonu no filca negriež – te nepieciešams, lai kartons paliktu bez apstrādes. Ja vēlās, lai mutes atvērums būtu lielāks, tad attiecīgi jāgriež lielāks mutes šablons. Taču jāņem vērā zeķes izmērs – lai šablons nav par lielu un var iegulties mutē.

Mute
bms_9608
Zeķi izvelk uz otru pusi un ar karsto līmi pielīmē pie purngala – tā kā tas ir redzams attēlā. Kartons vēlā palīdzēs vieglāk virināt zeķlelles muti.

Acis
bms_9610-1
No baltā filca izgriež divus apļus un ar adatas un diega palīdzību savelk čokuriņā. Čokuriņa viducī ieliek sintaponu un visu kārtīgi sadiedz kopā tā, lai izveidojas balta bumbiņa. Apļus var griezt tik lielus, cik lielas acis vēlās, lai zeķlellei būtu.
bms_9612
Ar karstās līmes palīdzību pie acs pielīmē kustīgās acu zīlītes (šādas var iegādāties rokdarbu veikalos). Šādā veidā izgatavo divas acis, kuras ar līmes palīdzību pielīmē pie zeķes.

Mēle
bms_9615
No sarkanā filca izgriezto mēli ielīmē zeķes mutes atverē. Tā kā Zane ir čūska, tad mēle viņai ir liela un diezgan gara.

Mati
bms_9618
Ņem izvēlēto dziju un aptin ap roku vairākās kārtās, beigās sasienot nezglu, lai dzija neizjūk. Kad mezgls sasiets, tad satīto dziju pārgriež uz pusēm tā, lai veidojas matu ērkulis.

  1. bms_9621

Matu ērkuli ar karsto līmi pielīmē virs acīm – vietā, kur paredzēts veidot zeķlelles frizūru.
bms_9624
Lai čūska Zane izskatītos kā pieklājīga dāma Dr. Pepī nolēma Zanes matos iespraust aksesuāru – modu salmu cepuri. Un tā – čūska Zane ir gatava! Atliek to uzvilkt rokā un sākt spēli!

bms_9651
Čūska Zane ir piedzimusi un gatava sadraudzēties ar citām zeķleļļu radībām un spēlēt dažādas spēles, atdzīvoties un doties kopā piedzīvojumos!

bms_9639
Pēc čūskas Zanes parauga var veidot visdažādākos dzīvniekus vai radības – viss atkarīgs no fantāzijas un tā, kādas zeķes ir pieejamas. Izvēloties strīpainu zeķi var izveidot zebru. Zebras ausis, līdzīgi kā čūskas mēli veido no sākuma izgriežot ausu šablonu un vēlāk sašujot no audekla. Krēpju vietā var izmantot rokdarbu veikalā atrasos audumu gabaliņus vai dziju.

Der zināt!
*Vislabāk iegādāties garu zeķi, jo to vieglāk uzmaukt uz rokas.
*Dziju matiem var izvēlēties visdažādāko – ja vēlas. Lai lellei būtu gari mati, tad jāsatin garāks matu ērkulis. No tā tad vēlāk varēs pat uzpīt bizes.
*Ja nav pieejama karstā līme, tad visas detaļas var vienkārši piešūt, izmantojot adatu un diegu.
*Arī kustīgās actiņas var variēt – ja veikalā tādu nav, tad acis var uzzīmēt ar flomāsteru.
*Zanei deguna nav, bet, ja vēlas, lai radībiņai būtu deguns, ūsas vai skropstas – tad izmanto filca bumbiņas, pogas, diegus, dzijas – visu to piešujot zeķļelles purngalā.

Foto: Valērijs Miņkovs

Vairāk par Dakteru Klaunu darbību Latvijā var uzzināt www.drklauns.lv

Leave a Reply

%d bloggers like this: