Cilvēki, kuri bieži kavē ir veiksmīgi, radoši un ilgāk dzīvo - Gudrības.lv

Cilvēki, kuri bieži kavē ir veiksmīgi, radoši un ilgāk dzīvo

Atklāts zinātnisks pierādījums neprecizitātei

Katram no mums ir pazīstams kāds draugs vai kolēģis, kurš vienmēr kavē. Nē, viņš nevēlas jūs aizvainot. Viņš tīri neapzināti kaut kur aizkavējas, lai jūs sāktu nervozēt. Tāda nu ir viņa daba.

Daži cilvēki laiku uzjūt līdz matu galiņiem, māk ar to apieties un kontrolēt. Savukārt šim draugam tas nekādi nesanāk. Viņš ir atzīts par klīniski neprecīzu cilvēku.

Dažādās tautās un kultūrās kavēšanos uztver atšķirīgi. Taču mūsdienu eiropeiskajā sabiedrībā šī neprecizitāte tiek uzskatīta par visai rupju, nepatīkamu un sliktu neaudzinātības un neprofesionalitātes pazīmi.

Varētu arī turpmāk dusmoties uz cilvēkiem, kuri neskatās pulkstenī, taču pēdējo laiku psihologu pētījumi ir atklājuši ko jaunu.

Veiksmes pazīme

Izrādās – kavēšana nav nepieklājības vai slinkuma pazīme! Tā tikai norāda, ka cilvēkam, kurš kavē, nākas vienlaicīgi pieņemt daudzus lēmumus, risināt problēmas vai kārtot darīšanas. Tieši šie daudzie vienlaicīgie darbi, pēc psihologu uzskatiem, liek mums zaudēt laika izjūtu. Protams, ir pētījumi, kas apšauba vairāku darbu vienlaicīgas veikšanas efektivitāti, tomēr neapstrīdams ir tas fakts, ka veiksmīgi cilvēki patiesi dara daudzus darbus vienlaicīgi un ir aizņemti dažādās sfērās.

Piemēram, aktieris Eštons Kačers. Viņš vienlaicīgi ir gan aktieris, gan producents, uzņēmējs, strādā par IT speciālistu firmā Lenovo, un piedevām paspēj vēl veikt investīcijasjaunajās tehnoloģijas un start-up programmās…

Un – jā, runā, ka viņa draugi ir neapmierināti, ka viņš tik bieži kavē norunātās tikšanās…

Parasti kavē optimisti

Ja jūs regulāri kaut ko nepaspējat padarīt līdz galam, varat sevi apsveikt: jūs esat optimists! Ja dienu no dienas nepaspējat tikt galā ar visiem darbiem, nesatraucieties – tas ir normāli. Jūs neiekļaujaties grafikā pavisam vienkārša iemesla dēļ: darot darbus, jūs domājat, ka jums ir vairāk laika, nekā tas ir patiesībā. Turklāt pozitīvā domāšana – tā ir rakstura īpašība, kas cilvēku padara daudz veiksmīgāku par citiem. Pētījumā, kurā piedalījās pārdevēji, tika atklāts sekojošais: optimistiski noskaņotie dalībnieki slēdz par 88% vairāk izdevīgu darījumu, nekā viņu pesimistiski noskņotie kolēģi.

Vēl vairāk. Optimisms (tā pati rakstura iezīme, kuras dēļ cilvēki bieži kavē) paildzina dzīves garumu! Ja jūs dzīvojat savu dzīvi uz pozitīvas nots, visu uztverat ar smaidu, tad ar jūsu nervu sistēmu viss ir kārtībā: stress vairs nav tik kaitīgs veselībai. Šo faktu daudzkārt ir apstiprinājuši mediķi.

Reizēm drīkst

Pagājušā gadsimta 50. gados psihologi nosacīti sāka dalīt cilvēkus divās grupās vai – tipos. A tipa cilvēki – izdarīgi un nervozi, B tipa – visu uztver viegli un ir radoši. Cilvēki, kas bieži kavē pieder B tipa grupai.

Pētījumi pierādīja, ka šo divu tipu cilvēki atšķirīgi uzver laika jēdzienu. Eksperimentā tika izvēlēti cilvēki gan no vienas, gan otras grupas. Hronometrā tika uzstādīta precīzi viena minūte. Kad tā pagāja, dalībniekiem jautāja: Cik ilgs laiks, pēc jūsu domām, pagāja?

A tipa cilvēki nosauca, ka vidēji pagāja 58 sekundes, bet B tipa – ka ne mazāk par 77 sekundēm. Lūk, arī secinājums: jūs neesat vainīgi, ka bieži kavējat! Jūsu laika uztvere vienkārši atšķiras no jūsu draugu laika izjūtas. Laiku pa laikam nokavēt – ir normāla parādība, un tajā ir arī vēl viena pozitīva lieta. Tiem, kuri visu laiku steidzas, beidzot parādās laiks uz brīdi apstāties un padomāt.

TĀTAD! Ja kāds jūs nākamreiz sāks bārt par to, ka jūs kavējat – parādiet viņam šo rakstu. Jūs neesat vainīgs. Zinātniski pierādīts!

Raksta avots: www.dailytimes.com

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: