Pieci neierasti pankūku pasniegšanas veidi - Gudrības.lv

Pieci neierasti pankūku pasniegšanas veidi

  • Ar aromātiskiem āboliem brūnajā cukurā. Āboli, uzglabāti vēsos lauku pagrabos un pareizos apstākļos, ir pieejami pat pēdējos ziemas mēnešos. Tajos ir daudz vitamīnu un vērtīgu uzturvielu, tāpēc izmanto tās! Nomizo dažus saldskābus ābolus, sagriez tos gabaliņos un sautē, pievienojot pāris karotes brūnā cukura un garšvielas pēc savas izvēles – kanēli, kardamonu, krustnagliņas. Šo spēcīgo garšu vietā var izmantot arī vaniļas pāksti, jo tās garša ir neitrālāka un patīk teju ikvienam neatkarīgi no vecuma. Sautē, kamēr ābola gabaliņi kļuvuši mīksti un sulīgi. Pasniedz kopā ar savām mīļākajām pankūkām.

 

  • Pildītas ar ķirbi un kūpinātu gaļu. Pildi plānās pankūkas ar krāsnī cepta ķirbja gabaliņiem un uz pannas apceptu kūpinātu cauraudzīti. Ķirbja saldenums labi sader ar gaļas dūmakaino garšu. Kad pildījums “ierullēts” pankūkās, liec tās uz 10 minūtēm cepeškrāsnī. Pasniedz ar garšaugu mērci, ko pagatavo, sablendējot kopā pētersīļus, labas kvalitātes olīveļļu un ķiploku.

 

  • Ar medu un riekstiem. Izvēlies savus mīļākos riekstus un apgrauzdē tos uz pannas vai cepeškrāsnī, lai padarītu intensīvāku riekstu aromātu. Sakapā riekstus mazākos gabaliņos un atbrīvojies no miziņām. Pankūkas pārlej ar karoti smaržīga Latvijas ziedu medus un pārber ar riekstiem. Ja esi eksotisku garšu cienītājs vai vegāns, medus vietā izvēlies kļavu, agaves vai rīsu sīrupu.

 

  • Ar vaniļas saldējumu un šokolādes mērci. Īsti saldummīļi novērtēs šādu kombināciju! Īpaši tad, ja šokolādes mērce būs mājās gatavota no īstas tumšās šokolādes. Pastāv arī ātrais mērces gatavošanas variants: labas kvalitātes kakao sajauc kopā ar cukuru un uzkarsē, nepārtraukti maisot. Vaniļas saldējums labi kontrastēs ar karstajām pankūkām un kopā ar šokolādes rūgtumu veidos lielisku garšas buķeti.

 

  • Pildītas ar ķirbi un kūpinātu gaļu. Joprojām daudzās ģimenēs skapja augšas grezno pērnā gada krāsainie skaistuļi – laiks tos likt lietā! Pildi plānās pankūkas ar krāsnī cepta ķirbja gabaliņiem un uz pannas apceptu kūpinātu cauraudzīti. Ķirbja saldenums labi sader ar gaļas dūmakaino garšu. Kad pildījums “ierullēts” pankūkās, liec tās uz 10 minūtēm cepeškrāsnī. Pasniedz ar garšaugu mērci, ko pagatavo, sablendējot kopā pētersīļus, labas kvalitātes olīveļļu un ķiploku.

Piedevas, ar kurām dažādot ierastās pankūkas iesaka kulinārijas bloga lindasvirtuve.lv autore Linda Tellgrena sadarbībā ar AS Dobeles dzirnavnieks.

Leave a Reply

%d bloggers like this: