Valsts svētku nedēļā Latvijā atgriezīsies rudens - Gudrības.lv

Valsts svētku nedēļā Latvijā atgriezīsies rudens

Ja brīvdienās laika apstākļus virs Latvijas noteica anticiklona ziemeļaustrumu mala un lielā daļā Latvijas vēl valdīja ziemai raksturīgi laika apstākļi, tad šonedēļ virs mūsu teritorijas aktivizēties ciklonu darbība un atgriezīsies rudens, vēstī Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centrs..

Rietumu, ziemeļrietumu vējus nomainīs dienvidu puses vēji, un Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss. Ciklonu ietekmē laiks būs lielākoties mākoņains un ik dienu gaidāmi arī nokrišņi. Pārsvarā lietus, tomēr nedēļas pirmajā pusē galvenokārt valsts austrumu daļā, gaisa temperatūrai pieturoties ap un nedaudz zem 0 grādiem, gaidāms arī slapjš sniegs un sniegs, kas pirmdien Vidzemē būs stiprs. Atsevišķos rajonos veidosies arī neliels apledojums. Nedēļas vidū piekrastē pastiprināsies arī dienvidrietumu, dienvidu vējš, brāzmās sasniedzot 15-19 m/s.

Kā jau iepriekš rakstījām, šīs nedēļas laikā strauji kusīs sniega sega. Jau šobrīd lielā daļā teritorijas sniega sega nepārsniedz 10 cm un līdz nedēļas beigām tā varētu pazust pavisam.

Šobrīd pēc jaunākajām prognozēm izskatās, ka arī valsts svētkus sagaidīsim ar mākoņainu un lietainu, bet siltu laiku.

 

Avots: meteo.lv

Leave a Reply

%d bloggers like this: