Smiešanās pazemina stresa hormonus un stiprina imūnsistēmu - Gudrības.lv

Smiešanās pazemina stresa hormonus un stiprina imūnsistēmu

Ikviens zina teicienu: Smaids ir labākās zāles! Iespējams, ka daudzi no jums to ir secinājuši arī savā dzīvē. Bet vai jūs zināt dažus, pavisam vienkāršus faktus par to, ko mums sniedz smaids un smiekli?

1.Smaids un smiekli uzlabo cilvēka garastāvokli un stiprina imūnsistēmu.
2.Smaids neko nemaksā, bet rada cilvēkā un viņa apkārtējos daudz labuma
3.Smaids rada laimīgu ģimeni, veiksmīgus darījumus un stiprina draudzību.
4.Smaids ir Dabas radīts antidepressants, kas cilvēka smadzenēs izdala t.s. laimes hormonu un palīdz pārvarēt stresa situācijas.
5.Bērni dienā smejas vidēji 400 reizes, bet pieaugušie – tikai 15 reizes.
6. Kad cilvēks smejas līdz asarām un teju nespēj apstāties, cilvēka organisms zaudē aptuveni 0,5 kg svara stundas laikā.
7.Dažās valstīs tiek praktizēta t.s. – smieklu terapija. Piemēram, Malaizijā studentiem māca elpošanas vingrinājumus, kas palīdz izraisīt smieklus. Pētījums pierādīja, ka student, kuri smaida un daudz smejas, veiksmīgāk nokārto eksāmenus.
8.Angļu filosofs un ārsts Viljams Osters smieklus uzskatīja par “dzīvības mūziku”. Viņš iesaka katram cilvēkam dienā smieties vismaz 10 minūtes. Tiek uzskatīts, ja cilvēks diennaktī smejas ne mazāk par 17 minūtēm, viņa dzīves garums paildzinās par vienu gadu.
9. Vīrieši, kuriem piemīt laba humora izjūta sievietēm šķiet pievilcīgāki nekā nopietnie gudrinieki. Tiek uzskatīsts, ka humora sajūta ir vairāk raksturīga vīriešiem, jo vīriešu testasterons izdala vairāk laimes hormonu.
10. Smiekli ir materiāli izdevīgi. Pierādīts, ka oficiantes, kuras bieži smaida klientiem, saņem 1.5 reizes vairāk dzeramnaudas!

Leave a Reply

%d bloggers like this: