10 slaveni divnieku karaļi - Gudrības.lv

10 slaveni divnieku karaļi

Jūsu ievērībai piedāvājam lielā mērā antipedagoģisku materiālu par to, ka būt par divnieku karali skolā nav jākaunās. Reizēm tas kalpo kā pagodinājums. Pierādījums tam ir 10 pasaulē slaveni ģēniji, kuri skolā slikti mācījās. Ielāgojiet vienu svarīgu lietu – nerādiet šo rakstu skolotājām!!!

 
Sers Vinstons Čērčils – Apvienotās Karalistes viens no premjerministriem
cercilsKā pirmo var minēt pazīstamo politiķi, vēstures leģendu, angļu aristokrātijas pēcteci – seru Vinstonu Čērčilu, kuram jau kopš mazotnes bijusi izteikta nepatika pret mācīšanos. Nevarētu teikt, ka viņš bija pavisam bezcerīgs gadījums: skolotāji regulāri atrada viņu kādā klusā skolas nostūrī lasām grāmatas, kas īsti neatbilda Vinstona vecumam. Un tomēr – mācīties, pildīt mājasdarbus un censties ko sasniegt zinībās, Vinstons kategoriski atteicās. Neskatoties uz to, jau slavens būdams, Vinstons Čērčils ieguva Nobela prēmiju literatūrā. „Skolai nav nekāda sakara ar izglītību,” – rakstīja Čērčils – „Tā ir kā kontroles institūcija, kurā bērniem iepotē savstarpējās komunikācijas pamatprincipus”.

 
Vladimirs Majakovskis – krievu dzejnieks, dramaturgs, kinorežisors
majakovkisLai nemaldinātu Padomju laika jaunatni, tā laika literatūrzinātnieki pazīstamā krievu dzejnieka bērnības dienu nesekmību veiksmīgi slēpa. Vai arī norakstīja to uz viņa dumpiniecisko raksturu…

 
Sergejs Koroļevs – raķešu un kosmiskās tehnikas konstruktors
korolevsSergejs Koroļevs – zinātnieks, kura vadībā tika izgudrotas ballistiskās un ģeofiziskās raķetes, pirmie kosmiskie pavadoņi un kosmiskie kuģi „Vostok” un „Voshod”, skolā bija apaļš trijnieku karalis…

 
Ričards Brensons – miljardieris un biznesa magnāts
brensonsMiljardieris Ričards Brensons, korporācijas „Virgin Group” un kosmiskā tūrisma dibinātājs ir viens pasaules finansu ģēnijiem. Savukārt, skolā, topošais biznesa magnāts – nespēja pat divus vārdus salikt kārtīgā teikumā – ik reizi, kad viņu izsauca pie tāfeles, Ričards sarka un bālēja, minstinājās un kaut ko nesakarīgu murmulēja.

 
Īzaks Ņūtons – angļu fiziķis, matemātiķis, filosofs
nutonsĪzaks Ņūtons bija viens no sliktākajiem skolēniem klasē – līdz brīdim, kad viņu piekāva skolas biedrs. Pēc šī gadījuma, Ņūtons nolēma uzvarēt savu pārdidaritāju, apsteidzot viņu ar zināšanām. Jau pēc pāris mēnešiem Īzaks kļuva par vienu no sekmīgākajiem skolēniem skolā.

 
Napoleons – franču imperators un karavadonis
napoleonsNapoleonam skolā visos priekšmetos, izņemot matemātiku, bija nesekmīgas atzīmes…

 
Ludvigs van Bēthovens – klasiskās mūzikas komponists
bethovensLudvigs van Bēthovens ir viens no visu laiku diženākajiem komponistiem, taču skolā viņš rakstīja ar kļūdām, bet dalīšanu un reizināšanu tā arī neapguva.

 
Alberts Einšteins – relativitātes teorijas izgudrotājs
einsteinAlberts Einšteins – zinātnieks un Nobela prēmijas laureāts, skolā mācījās visnotaļ viduvēji. Viņa vecāki saviem paziņām mēdza teikt, ka necer, ka no puikas izaugs lietaskoks un, ka, labākajā gadījumā, viņš iekārtosies kādā vienkāršā darba vietā.

 
Aleksandrs Puškins – krievu literatūras klasiķis
puskinsAleksandrs Puškins liceja laikā knapi tika līdzi mācību vielai, bet matemātikas stundās pat raudāja. Beidzot skolu, Puškins bija otrais sliktākais skolnieks klasē.

 
Antons Čehovs – krievu dramaturģijas klasiķis, viens no iestudētākajiem autoriem pasaules teātros
cehovsAntons Čehovs – viens no inteliģentākajiem krievu rakstniekiem – skolā mācījās ar lielām grūtībām. Divas reizes Antonu atstāja mācīties uz otru gadu…

Leave a Reply

%d bloggers like this: