Šonedēļ mazāk līs, nedēļas sākumā vēl pieturēsies silts laiks - Gudrības.lv

Šonedēļ mazāk līs, nedēļas sākumā vēl pieturēsies silts laiks

Šīs darba nedēļas pirmajās dienās virs Latvijas atradīsies pārejas zona starp plašu anticiklonu virs Krievijas un cikloniem virs Rietumeiropas, tādēļ pūtīs brāzmaināki dienvidu, dienvidaustrumu vēji, kas nedēļas vidū pierims, ziņo Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centrs. Arī mākoņu sega vairs nebūs tik bieza kā aizvadītās nedēļas nogalē, tādēļ biežāk uzspīdēs arī saule, un būtiski nokrišņi nav gaidāmi.

Nedēļas otrajā pusē Latviju no ziemeļiem šķērsos mākoņu un nokrišņu zona, atnesot teritorijas lielākajā daļā īslaicīgu lietu, un, iegriežoties ziemeļu puses vējiem, gaidāma arī temperatūras pazemināšanās. Ja darba nedēļas sākumā gaisa temperatūra naktīs pieturēsies 0…+6° robežās un dienā iesils līdz +5…+10°, tad jau nedēļas otrajā pusē austrumos naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-2°, citviet būs nedaudz siltāks, bet dienā gaisa temperatūra nepārsniegs +1…+5°.

Pašreizējās prognozes liecina, ka nedēļas izskaņā kā arī nākamnedēļ Latvijā pakāpeniski iestāties sals, un pastāv iespējamība, ka atsevišķos rajonos nedaudz arī snigs.

Avots: meteo.lv
Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: