Lai iegūtu bezdarbnieka pabalstu, būs jānostrādā vismaz 12 mēneši - Gudrības.lv

Lai iegūtu bezdarbnieka pabalstu, būs jānostrādā vismaz 12 mēneši

Saeima nolēmusi, ka sākot ar nākamo gadu, lai iegūtu bezdarbnieka pabalstu, būs jāstrādā vismaz 12 no pēdējiem 16 mēnešiem.

Līdz šim, lai pretendētu uz pabalstu, bija jānostrādā vismaz deviņi mēneši 12 mēnešu periodā.Bet šādi grozījumi apdrošināšanas bezdarba gadījumam likumā ir pieņemti īpaši ar mērķi ierobežot sezonālo strādnieku iespējas iegūt bezdarbnieka pabalstu, jo praksē esot gadījumi, kad viens darba devējs vairākkārt pieņem un atbrīvo no darba vienu un to pašu cilvēku. Nostrādājot deviņus mēnešus, viņam ir tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, ko saņem līdz nākamās sezonas sākumam. Visbiežāk bezdarbnieka pabalstu saņēmēji esot tieši sezonālo darbu veicēju – zemnieku saimniecībās strādājošie, ceļu būvē nodarbinātie, kā arī mežsaimniecību strādnieki, Latvijas sabiedrisko mediju portālam lsm.lv norādījuši Saeimas pārstāvji.

Labklājības ministrija arī ir novērojusi, ka darba devējiem bezdarbnieka pabalsta sistēmu izmantot kā pagaidu finansējuma avotu darbinieku noturēšanai uz nākamo sezonu. Līdz ar to pēdējos četru ar pusi gados gandrīz četru procenti no bezdarbnieka pabalsta saņēmējiem pabalstu ir prasījuši trīs vai vairāk reižu. Labklājības ministrija cer, ka valsts šādā veidā varētu ietaupīt septiņus miljonus eiro.

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: