Traģiski! Sadursmē ar vilcienu šogad miruši jau 22 cilvēki - Gudrības.lv

Traģiski! Sadursmē ar vilcienu šogad miruši jau 22 cilvēki

Līdz vakardienai sadursmē ar dzelzceļa vilcienu bija gājuši bojā jau 22 cilvēki – tā vakar Latvijas Radio vēstīja “Latvijas Dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners. Viņš minēja, ka bieži nelaimes cēlonis ir cilvēku nevērība, alkohols, nereti arī pašnāvība, tāpēc tieši šobrīd gada tumšākajā laikā “Latvijas Dzelzceļš” uzsācis sabiedrības informēšanas kampaņu par drošību dzelzceļa tuvumā, aicinot gan gājējus, gan arī transporta līdzekļu vadītājus gada tumšajā un aukstajā gadalaikā būt īpaši uzmanīgiem. LDz atgādina, ka tumsa un nokrišņi apgrūtina redzamību, savukārt, iestājoties ziemai, sniegs slāpē skaņu un līdz ar to vilciens kļūst arī “nedzirdams”.

Diemžēl tieši šonedēļ uz dzelzceļa sliedēm bojā gājis arī pazīstamais vēsturnieks Indulis Ronis (73), kurš otrdienas vakarā starp Smārdi un Milzkalni meties zem pasažieru vilciena, vakar vēstīja LNT Degpunktā. Vilciena mašīnists apliecina, ka tā izskatījusies pēc pašnāvības. Vīrietis pēkšņi parādījies uz sliedēm, pagriezies ar seju pret vilcienu un sekojis sitiens…

Kopumā lietus vai sniegs un tumsa apgrūtina cilvēku redzamību, līdz ar to arī sekmē nelaimes gadījumu iespējamību. Lai pasargātu sevi no brāzmaina vēja, lietus vai sniega, izmantojam šalles, cepures, kapuces vai lietussargus, taču tas vienlaikus ievērojami apgrūtina spēju uztvert apkārt notiekošo un savlaicīgi novērtēt iespējamos riskus.

Nelabvēlīgos laikapstākļos gājēji arī vairāk steidzas, cerot par pāris minūtēm saīsināt ceļā pavadīto laiku, – tai skaitā nereti pārkāpjot noteikumus un riskējot ar savu dzīvību, piemēram, šķērsojot sliedes tam neparedzētās vietās. LDz atgādina, ka jebkādos laikapstākļos sliežu tuvumā pirms to šķērsošanas ieteicams apstāties un noteikti jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens.

LDz kampaņas ietvaros arī vērš īpašu uzmanību uz to, ka piesardzīgākiem jābūt ne tikai diennakts tumšajā periodā, bet arī tad, ja uzsnieg sniegs. Snigšana vai uzsnigusī sniega sega slāpē jebkuru skaņu, tai skaitā vilciena tuvošanos.

Arī autovadītājiem ir jābūt piesardzīgākiem. Tuvojoties dzelzceļa pārbrauktuvei, īpaši slidenā laikā vai apgrūtinātas redzamības apstākļos, jāsamazina braukšanas ātrums, jo automašīna var izslīdēt uz sliežu ceļiem un izraisīt sadursmi ar vilcienu. Jāpievērš uzmanība arī mūzikas atskaņotāja skaļumam un apkures ventilatoru darbībai, kas var ierobežot dzirdamību. Sniegputeņa vai biezas miglas apstākļos pirms pārbrauktuves šķērsošanas jābūt ļoti piesardzīgiem – jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens. Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem jābūt, šķērsojot pārbrauktuves, kuras nav aprīkotas ar skaņas un gaismas signāliem (luksoforiem).

Plašāka skaidrojošā un izglītojošā informācija atrodama mājas lapā www.dzirdiredzidzivo.lv.

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: