Diemžēl skaistā ziema šodien beigies - Gudrības.lv

Diemžēl skaistā ziema šodien beigies

Kā liecina Latvijas Vides, geoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtā informācja, no skaistās ziemas, ko varējām baudīt aizvadītajā nedēļas nogalē, uz kādu laiku ir jāatvadās…

Līdz nedēļas beigām Latvijā valdīs rietumu gaisa plūsma, tas nozīmē, ka sals atkāpsies, pūtīs brāzmaini rietumu puses vēji un nokrišņi, kas pamatā būs lietus, austrumu rajonos iespējams arī slapjš sniegs, ir gaidāmi katru dienu. Sniega sega šajā periodā tikai samazināsies, un līdz svētdienai rietumos tā varētu izzust pavisam.

Nedēļas sākums Latvijā gaidāms ar mainīgiem laika apstākļiem: pirmdien līdz ar brāzmainiem dienvidrietumu, rietumu vējiem, kas daudzviet sasniegs vēja brāzmas līdz 15-18 m/s, Latvijā sāks ieplūst siltāks gaiss, līdz ar to dienā maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +2…+7 grādus un sniegu, slapju sniegu pakāpeniski nomainīs lietus. Bet jau pirmdienas pēcpusdienā Latviju sāks šķērsot aukstā atmosfēras fronte – rietumu vēji iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un būs brāzmaini, līdz ar to otrdien un trešdien Latvijā ieplūdīs auksta gaisa masa. Gaisa temperatūra trešdienas naktī austrumos pazemināsies līdz -10…-13 grādiem, bet rietumos līdz -2…-7 grādiem. Lietu atkal nomainīs slapjš sniegs, sniegs, bet tas būs īslaicīgs.

Avots: meteo.lv
Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: