Mājās cepti kruasāni - Gudrības.lv

Mājās cepti kruasāni

Viens no lieliskākajiem veidiem kā brīvdienu rītā palutināt savus mīļos vai sevi pašu – pasniegt brokastīs kārtainās mīklas kruasānus. Piedāvājam kārtainās mīklas recepti, taču brīdinām, ka kārtainās mīklas pagatavošana nav grūts, taču laikietilpīgs process, no kā iespējams izvairīties, nopērkot veikalā jau gatavu kārtaino mīklu!:-)

Nepieciešams:

500 g milti
300 g sviesta istabas temperatūrā
7 g sausā rauga
30 g pūdercukura
150 ml piena
150 ml karsta ūdens
ola
škipsniņa sāls un eļļa pārtikas plēves ietaukošanai.

Pagatavošana:

1. Bļodā ieber miltus un sāli. Pa gabaliņam pievieno 60 g istabas temperatūras sviesta, kamēr maisījums atgādina smalkas maizes drupatas. Iejauc raugu un pūdercukuru.

2. Mīklas vidū iespiež bedrīti. Pienu atšķaida ar ūdeni un ielej bedrītē. Visu maisa ar koka karoti, kamēr iegūst viendabīgu mīklu.

3. Mīklu pārsedz ar ietaukotu plēvi un tur vēsumā 2 stundas.

4. Tikmēr cepamā papīra loksni apziež ar sviestu, veidojot taisnstūri, kura platums ir 12 cm, bet garums – 20 cm. Sviestu pārklāj ar citu cepamā papīra loksni un atdzesē.

5. Mīklu izveltnē uz darba virsmas, kas apkaisīta ar miltiem, veidojot taisnstūri, kura garums ir aptuveni 35 cm, bet platums – 18 cm. Atdzesēto sviestu liek mīklas augšpusē tā, lai tas pārklātu taisnstūra divas trešdaļas.

6. Mīklas taisnstūra apakšējo trešdaļu pārloka virs vidējās trešdaļas, to savukārt pārklāj ar augšējo mīklas trešdaļu, veidojot blīvu sainīti, kura malas nostiprina ar delnas malu. Mīklu iesaiņo un tur vēsumā 30 minūšu.

7. Mīklas sainīti izveltnē taisnstūrī, kura garums ir 35 cm, bet platums – 18 cm. Tāpat kā iepriekš mīklu divreiz pārloka un malas nostiprina. Mīklu iesaiņo un tur vēsumā dažas stundas, kamēr tā kļūst pietiekami stingra, lai to izveltnētu un veidotu kruasānu formā.

8. Veido 12 kruasānus. Kruasānu mīklu izveltnē taisnstūrī, kura garums ir 53 cm, bet platums – 35 cm. Taisnstūri sagriež 12 trijstūros. Katru trijstūri sarullē no garās malas puses, taisno leņķi atstājot virspusē. Kruasāna galus ieloka, veidojot tradicionālo pusmēness formas maizīti. Tos kārto uz divām cepamajām platēm un atstāj uzrūgt apmēram 30 minūšu, kamēr to apjoms gandrīz divkāršojas.

9. Kruasānus viegli apziež ar sakultu olu, liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī 220 grādu Celsija temperatūrā un cep 12 līdz 15 minūšu, kamēr tie kļūst kraukšķīgi un zeltaini brūni. Pirms pasniegšanas kruasānus mazliet atdzesē.

Pirms izmēģināšanas recepte nošpikota: nra.lv

Leave a Reply

%d bloggers like this: