Aktuāli! Vienkārši padomi kā pasargāt apavus no dubļiem un sāls traipiem - Gudrības.lv

Aktuāli! Vienkārši padomi kā pasargāt apavus no dubļiem un sāls traipiem

Ziema nāk ne tikai ar skaistiem dabasskatiem, ziemas priekiem, bet arī ar netīrītām ielām un ietvēm, kas bagātīgi kaisītas ar smiltīm un sāli. Tas kaitē ne tikai suņuku ķepām, bet arī bojā apavus. Lūk, daži vienkārši padomi, kā cīnīties ar sāls traipiem.

Kā notīrīt sāli no apaviem

1.Atnākot mājās, uzreiz nomazgājiet ādas apavus ar siltu, bet ne verdošu ūdeni. Pēc tam vietas, kur radušies sāls un dubļu pleķi, aptin ar virtuves papīra dvielīšiem vai tualetes papīru un ļauj apaviem izžūt. Papīrs lieliski uzsūc sāli un netīrumus. Kad zābaki sausi, iesmērē tos ar bērnu krēmu.

2.Sāls traipus no ādas apaviem var iztīrīt arī ar 9% etiķa palīdzību. Atšķaida etiķi ar ūdeni (proporcija 3:1) un ar švammi paberzē netīrās vietas.

3.Rīcineļļa – viens no populārākajiem tautas līdzekļiem cīņā ar sāls traipiem. Vispirms ar sausu lupatiņu noslauka zābakus un izžāvē. Kad zābaki sausi, ar mīkstu švammīti iesmērē tos ar rīcineļļu. Ja baltie traipi nepazūd, atkārto vēlreiz. Labi palīdz ne tikai ādas, bet arī zamšādas apaviem.

Kad sāls traipi pazuduši, var izmantot parastos apavu kopšanas līdzekļus, kas atjauno krāsu un pasargā zābakus no mitruma.

Leave a Reply

%d bloggers like this: