Saslimi? Uzzini - kādu medu izvēlēties! - Gudrības.lv

Saslimi? Uzzini – kādu medu izvēlēties!

Medus ir visiem zināms un tautā atzīts veselības uzlabošanas līdzeklis ne tikai profilaksei, bet arī dažādu slimību ārstēšanai. Taču dažādām medus šķirnēm piemīt dažādas īpašības, kuras der ievērot, ja cilvēks nejūtas vesels.

Akāciju medus
Īpaši piemērots vīriešiem. Palīdz nieru un urīnpūšļa saslimšanu gadījumos. Noder bērnu un diētiskā pārtikā un, kā nomierinošs līdzeklis, pie nervu saslimšanas.

Griķu medus
Sastāvā ir daudz dzelzs. Uzlabo asinsriti, paaugstina hemoglobīna līmeni. Ieteicams grūtniecēm un cilvēkiem, kuri sirgst ar hronisku gastrītu un paaugstinātu kuņģa skābi.

Kastaņu medus
Palīdz kuņģa, zarnu trakta un nieru saslimšanas gadījumos. Stiprina asinsvadus un imunitāti.

Viršu medus
Atšķaidot ar ūdeni (2 – 3 ēd/k uz glāzi ūdens), palīdz bezmiega un galvassāpju gadījumos. Piemīt nomierinošas īpašības. Lieto arī diabēta gadījumos.

Āboliņa medus
Labs palīgs ginekoloģisku saslimšanu gadījumos, iedarbīgs pret hemoroīdiem un astēniju. Piemīt arī urīndzenošas un atkrēpošanas īpašības.

Liepu medus
Saaukstēšanās un augšējo elpceļu slimību gadījumiem. Palīdz aknu, nieru, kuņģa iekaisuma saslimšanu gadījumos, stiprina sirds muskulatūru.

Dažādu ziedu medus
Piemīt pretiekaisuma īpašības. Ieteicams lietot galvassāpju, vēdera sāpju, bezmiega, kā arī augšējo elpceļu saslimšanas gadījumos.

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: