Gripas epidēmijas laikā noteikti ierobežojumi Dzemdību namā - Gudrības.lv

Gripas epidēmijas laikā noteikti ierobežojumi Dzemdību namā

Saistībā ar gripas epidēmiju Latvijā un akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību pieaugumu un izplatību Rīgā, no pirmdienas, 23. janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā ir atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam apmeklējumi, t.sk., došanās līdzi māmiņai uz ambulatoriskām vizītēm gadījumā, ja bērns nav pacients, Rīgas Dzemdību namā nav atļauti.

Rūpējoties par māmiņu un jaundzimušo veselību, vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā ir atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem, uzraugiem galvenajā postenī uzrādot speciālo ieejas karti.

Ambulatori ārstējošos pacientu pie ārsta atļauts pavadīt tikai vienai personai, kas vecāka par 12 gadiem, kurai nav konstatēta gripa vai nav pamatotu aizdomu par inficēšanos ar gripu vai citu akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību.
Rīgas Dzemdību nams aicina apmeklētājus rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli, pirms došanās pie jaundzimušā un jaunās māmiņas, un vizīti atlikt, ja pastāv kaut mazākās aizdomas par sliktu pašsajūtu un iespējamu saslimšanu!

Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar gandrīz 70 gadus lielu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. RDN ik gadu tiek pieņemtas vairāk nekā 6000 dzemdības, kas ir aptuveni trešdaļa no visām dzemdībām valstī.

Avots: Rīgas Dzemdību nama mājas lapa: rdn.lv
Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: