Suši latviešu gaumē – ar siļķi un marinētu gurķi – recepte - Gudrības.lv

Suši latviešu gaumē – ar siļķi un marinētu gurķi – recepte

Lai arī suši ir tradicionāls japāņu ēdiens, ko ierasts gatavot ar lasi, foreli, garnelēm, avokado un  svaigu gurķi, tos var sagatavot arī latviešu gaumē – ar siļķi un marinētiem gurķiem.

Viens no suši noslēpumiem, lai tie labi garšotu arī mājas apstākļos – tos jāgatavo tikai no suši rīsiem, jo parastajiem rīsiem ir cita struktūra un tie nelīp kopā. Otra veiksmes atslēga ir suši rīsu marināde – bez tās suši garšos pēc parasti novārītiem rīsiem. Un trešais nosacījums – lai izveidotu suši rīsu rullīšus, ir nepieciešams suši paklājiņš, bet tā uztīt rullīšus ir praktiski neiespējami.

Nepieciešams:

500 g suši rīsi
kaltētas jūraszāļu lapas suši gatavošanai,
8 ēdamkarotes rīsu etiķis,
4 ēdamkarotes cukura
2 tējkarotes sāls.

Pildījumam:
Mascarpone vai Philadelphia siers,
marinēts gurķis
marinēts ķirbis vai burkāns,
avokado,
marinēta siļķe,
puravs.

Pagatavošana:

1. Izvārām rīsus (uz 500 gramiem rīsu, nepieciešams 750 ml ūdens).

2. Liekam rīsus atdzesēties bļodā un tikmēr sagatavojam marinādi rīsu maisīšanai.
2. Marinādei ņemam 8 ēdamkarotes rītu etiķa, 4 ēdamkarotes cukura un 2 tējkarotes rupjās sāls. Vislabāk visu sajaukt kopā, sildot uz uguns, taču neuzkarsējot. Kad marināde gatava to iecilā rīsos.

3. Garās strēmelēs griež siļķi, puravu, marinēto gurķi, ķirbi un avokado pildījumam.

4. Kad rīsi atdzisuši, varam ķerties pie suši rullīšu taisīšanas. Uz suši paklājiņa (ļoti ērti, ja suši paklājiņu ietin pārtikas plēvē, tad rīsi mazāk pielīp pie paklājiņa un to vieglāk notīrīt) uzliekam jūras zāļu lapu un noklājam to ar rīsiem apmēram 1,5 cm augstumā, tālākajā lapas malā atstājot brīvu 1 cm (tas būs nepieciešams, lai rullītis labāk saliptu). Rīsus beram ar mitrām rokām un piespiežam (varam izmantot rīsu karoti). Pirms rīsu bēršanas iemērcam rokas ūdenī, jo svarīgi, lai rīsi, ko liekam uz suši lapas, būtu irdeni un  birtu kā sniegs.

5. Tuvākajā malā klājam pildījumu, ja tas sastāv no vairākiem gabaliņiem īsākos gabaliņus liekam vidū (mazi gabaliņi rullēšanas laikā var izsprukt pa malām). Vienā suši nejaucam kopā vairāk par trim sastāvdaļām, lai suši rullītis nesanāk pārāk biezs. Lai suši būtu mitrāks, pildījumu plānā kārtā pārsmērē ar Mascarpone vai Philadelphia sieru, taču tas nav obligāti.

6. Tuvāko paklājiņa malu liekam pāri, ietinot rullīti un patinam uz priekšu līdz 1 cm atstātajai maliņai, kur tā salīp kopā ar pārējo rullīti. Rullējam uz priekšu, kamēr suši rullītis ir gatavs.

7. Apgriežam paklājiņu uz formējošo pusi, pārliekam pāri sarulētajam suši, savelkam un ar rādītājpirkstiem izveidojam četrkantīgu formu.

8. Ar ļoti asu nazi nogriežam galiņus, lai suši malas būtu līdzenas un sagriežam (vislabāk ar suši nazi). Pirms katra grieziena nazi noslaukām un iemērcam ūdenī, lai tas notek pāri visam asmenim. Suši rullīti pārgriež uz pusēm, pusīti vēlreiz uz pusēm un tad katru pusīti vēl divām daļām, kopā no viena rullīša sanāk astoņi gabaliņi, ko var glīti izkārtot uz šķīvja.

Pasniedz ar sojas mērci, vasabi, marinētu ingveru un zaļajiem salātiem. 

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: