Ērts kalkulators bezdarbnieka pabalsta aprēķinam - Gudrības.lv

Ērts kalkulators bezdarbnieka pabalsta aprēķinam

No šī gada spēkā stājušās izmaiņas, kas paredz – lai iegūtu bezdarbnieka pabalstu, ir jāstrādā vismaz 12 no pēdējiem 16 mēnešiem.

Līdz šim, lai pretendētu uz pabalstu, bija jānostrādā vismaz deviņi mēneši 12 mēnešu periodā. Bet šādi grozījumi apdrošināšanas bezdarba gadījumam likumā ir pieņemti īpaši ar mērķi ierobežot sezonālo strādnieku iespējas iegūt bezdarbnieka pabalstu, jo praksē esot gadījumi, kad viens darba devējs vairākkārt pieņem un atbrīvo no darba vienu un to pašu cilvēku. Nostrādājot deviņus mēnešus, viņam ir tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, ko saņem līdz nākamās sezonas sākumam.

Visbiežāk bezdarbnieka pabalstu saņēmēji esot tieši sezonālo darbu veicēju – zemnieku saimniecībās strādājošie, ceļu būvē nodarbinātie, kā arī mežsaimniecību strādnieki.

Labklājības ministrija arī novērojusi, ka darba devējiem bezdarbnieka pabalsta sistēmu izmantot kā pagaidu finansējuma avotu darbinieku noturēšanai uz nākamo sezonu. Līdz ar to pēdējos četru ar pusi gados gandrīz četru procenti no bezdarbnieka pabalsta saņēmējiem pabalstu ir prasījuši trīs vai vairāk reižu. 

Lai aprēķinātu bezdarbnieka pabalsta apjomu darba zaudēšanas gadījumā, spied uz šo linku: Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Kam ir tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu?

Tiesības saņemt pabalstu ir tad, ja:

  • ir piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā:

9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas,

12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas,

ja bezdarbnieka statuss iegūts līdz 2017.gada 31.martam,

ja bezdarbnieka statuss iegūts 2017.gada 1.aprīlī vai vēlāk.

Bezdarbnieka statusu var iegūt Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Zināšanai !

Kamēr kopjat bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņemat bērna kopšanas vai vecāku pabalstu, sociālās apdrošināšanas iemaksas par Jums veic valsts, apdrošinot arī bezdarba gadījumam.

Tiesības uz pabalstu ir arī bezdarbniekam, kurš ir:

  • atguvis darbspējas pēc invaliditātes,
  • kopis bērnu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam.

Šajos gadījumos tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir arī tad, ja pēdējo 16 mēnešu (bezdarbniekiem, kuri bezdarbnieka statusu ieguvuši līdz 2017.gada 31.martam – 12 mēnešu) periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas iemaksas bezdarba gadījumam nav veiktas vispār vai ir veiktas mazāk kā 12 (bezdarbniekiem, kuri bezdarbnieka statusu ieguvuši līdz 2017.gada 31.martam – 9 mēnešus) mēnešus.

Taču jāievēro, ka pabalsts tiks piešķirts tikai tad, ja tā pieprasītājs 1 mēneša laikā pēc darbspēju atgūšanas vai bērnu ar invaliditāti 18 gadu vecuma sasniegšanas, būs reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā bezdarbnieka statusa iegūšanai.

Plašāk par bezdarbnieka pabalstu vari uzzināt Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras mājas lapāvssa.lv.

Leave a Reply

%d bloggers like this: