Gatavojamies kāzām – Helēnas Vasiļevskas ieteikumi un padomi - Gudrības.lv

Gatavojamies kāzām – Helēnas Vasiļevskas ieteikumi un padomi

Helēna Vasiļevska – aktrise, pasākumu un jau vairāk kā desmit gadus arī kāzu vadītāja. No kāzu vadīšanas pieredzes un novērojumiem, palīdzot gatavoties kāzām, viņa dalās ar saviem ieteikumiem, novērojumiem un mazām viltībām.

IETEIKUMI

  • Nevajadzētu reizē izvēlēties visu, kas vispār ir pieejams. Baložus, balonus, uguņošanu, dzīvus zirgus, traktoru, limuzīnu… Ieteiktu tomēr pieturēties pie kāda vienota stila un krāsas.
  • Krāsas! Varbūt padomāt tēmu, kas raksturo pāri? Ļoti bieži tiek izmantota taureņu tēma, jo kā mēs zinām taureņi vēderā, gaisā – tā ir ielā mīlestība! Varbūt pāris ir iepazinies kādā īpašā vietā un to var kaut kādā veidā piesaistīt pie savas, īpašās dienas! Vai vienkārši patīk, piemēram, retro vai lauku romantika, makšķerēšana un tad tik jāorganizē augšā!
  • Atcerēties, ka kāzas lielākā mērā ir domātas pašiem jaunlaulātajiem. (Protams ar īpašiem izņēmumiem, balle tikai draugiem, vai vecākiem.)
  • Kāzu diena, tā ir jāgatavo kopīgi, tieši tā kā paši jaunie vēlas. Un jāizbauda diena!
  • Nevajadzētu pārpūlēties un pilnīgi VISU darināt pašiem (parasti tas attiecināms uz līgavām) – ielūgumus, galda kartes, svinību vietas noformējumu, kas ir laikietilpīgs darbs, var uzticēt draugiem, vedējiem. Jo savādāk uz pašām kāzu svinībām jaunajam pārim ir tāds nogurums, ka acis krīt ciet, nav spēka baudīt savus īpašos svētkus!
  • Ja līgava grib ļoti piedalīties visā, tad var arī sadalīt darbiņus, varbūt ir radošas draudzenes, mammas, māsas, kurām var uzticēt pienākumus un dot uzdevumus kaut ko sagatavot. Tikai, protams, nedrīkst apgrūtināt vai uzspiest, un domāt, ka tas ir viņu pienākums!
  • Kad izvēlas kāzu vadītāju, tad ir jābūt savstarpējai uzticībai un kopīgam domu gājienam. Un protams, vajag uzticēties kāzu vadītājam un dažu brīdi arī paklausīt, tātad ir jābūt labam kontaktam, lai kopā atrastu to ideālo “zelta stīgu”! Bet atcerēties, ka visi mēs esam dzīvi cilvēki!

ZELTA PADOMS!

Jaunas kurpes, kas mazliet ir par mazu vai ciešu: dažas dienas pirms kāzām paņem maisiņus, ielej ūdeni, aizsien ciet tā, lai nelīst laukā, ievieto kurpēs un ieliek uz nakti saldētavā! Ūdens, sasalstot, papletīs kurpi, bet atkūstot – padarīs mīkstāku!

PĀRBAUDĪTI KNIFIŅI

Kamēr gaida jauno pāri, uz lapiņām kāzu viesi saraksta vēlējumus un ietin dzijas kamolā.

Pusnaktī jaunais pāris viens otram parasti saka zvērestu – tas var būt jaunā pāra izdomāts, vai kāzu vadītāja sacerēts. Lai zvērests paliktu atmiņā, to glīti noformē, piemēram, ievietojot teksta lapu starp divām caurspīdīgām matētām papīra loksnēm, satinot un apdarinot ar kāzu simboliku.

 

„Kāzu svinību diena vispār ir visai interesants un delikāts pasākums. Cilvēki, kas ir uzaicināti uz kāzu svinībām, ir dažādi, un katram emocijas izpaužas citādāk. Piemēram, jaunais pāris saka, ka viesi būs jautri, bet kāzu svinību dienā, kādam iezogas sentiments, melanholija…Vai otrādāk, saka, ka būs diezgan kūtri viesi, bet viss notiek tik labi, ka cilvēki atveras līdz nepazīšanai, paliek pozitīvi un jautri. Tas nav atkarīgs no izdzertā alkohola daudzuma, bet no kopējā emociju viļņa. Katram kāzu vadītājam savs pāris, kā saka liktenis – augstākais saved kopā tos cilvēkus, kurus jāsaved!

 

Foto:  no personīgā arhīva

Leave a Reply

%d bloggers like this: