Hennas tetovējumi mājas apstākļos - Gudrības.lv

Hennas tetovējumi mājas apstākļos

Katra meitene reiz ir sapņojusi par to, kā izdaiļot savu ķermeni ar kādu skaistu zīmējumu vai ornamentu. Parastie tetovējumumi ir pārāk nopietns solis, jo tie saglabājas uz ķermeņa visu mūžu. Taču hennas tetovējumi ir īslaicīgs un skaists risinājums. Par to, kā mājas apstākļos uztaisīt sev hennas tetovējumu, cik ilgi tas turas, kā pagatavot hennas krāsu un kā kopt zīmējumu stāsta hennas meistare Kristīne.

Hennas tetovējumi vai zīmējumi ir ļoti sens ķermeņa izdaiļošanas mākslas veids. Tas radies Senajā Ēģiptē, Indijā un Persijā. Šo tehniku izmantoja, lai veidotu elegantus rotājumus uz ķermeņa – rokām, kājām, muguras, jostas vietas u.c. Turklāt hennas tetovējumi uz ķermeņa saglabājas divas nedēļas, jo krāsa tiek uzklāta uz ādas virsmas, nevis ietetovēta ādā.

Drošība un veselība
Meistare stāsta, ka biežākais jautājums, ko uzdod klienti ir – vai henna neizraisa alerģisku reakciju. „Hennas zīmējumi ir vismaigākais veids kā izdaiļot ķermeni, jo hennas maisījuma sastāvā ir tikai dabisku augu vielas. Iespēja, ka varētu rasties alerģija ir ļoti minimāla”. Turklāt ir izpētīts, ka hennai piemīt pat ārstnieciskas īpašības, kas palīdz ādai atjaunoties, tādēļ hennas tetovējumus var veikt ne tikai pieaugušiem, bet arī bērniem.

Rokas sagatavošana pirms tetovējuma uzklāšanas:
1.Pirms hennas tetovējuma uzklāšanas rokas ir kārtīgi jānomazgā ar ziepēm un jānosusina.
2.Neiesmērēt rokas ar krēmu vai eļļu.
3.Ja mājās ir ķermeņa ādas dezinfekcijas līdzeklis, notīrīt rokas ar to.

Tetovējuma kopšana:
1.Pēc tetovējuma uzklāšanas tā virsējo kārtu nevajag uzreiz nokasīt. Jāļauj, lai tā nožūst un nobirst pati.
2.Pirmās 12 stundas pēc tetovējuma uzklāšanas, jāizvairās no roku mērcēšanas ūdenī.
3.Uz nakti iesmērēt tetovējumu ar kokosriekstu vai olīvu eļļu – tas paildzinās zīmējuma noturīgumu.

Soli pa solim


1. Sagatavo hennas maisījumu. To gatavā veidā var iegādāties austrumu preču, rotaslietu un ķermeņa kopšanas veikalos. Maisījums ir ievietots konusā, caur kura spico galu krāsa tiek uzklāta uz ādas.
2. Lai būtu vieglāk noturēt roku, jāizvēlas cieta virsma un labs apgaismojums. Kad izvēlēts ornaments, to ar konusa palīdzību sāk zīmēt uz rokas.


3. Lai zīmējums izveidotos skaists, ļoti liela uzmanība jāpievērš ornamenta sīkajām detaļām, tādēļ nepieciešama precizitāte un koncentrēšanās. Ja konusa gals aizsērē, to noslauka papīra dvielītī vai salvetē.


4. Uzreiz pēc zīmējuma pabeigšanas, krāsai jāļauj nožūt. Tāpēc jārēķinās, ka viss process kopumā aizņems vismaz 1 – 1,5 stundu (atkarībā no ornamenta sarežģītības).

 
Jo sarežģītāks izvēlētais ornaments, jo ilgāks laiks jārēķinatās tā uzklāšanai. Krāsas tonis ir atkarīgs ne tikai no hennas maisījuma, bet arī no ādas pigmentācijas – uz gaišākas ādas ornaments izskatīsies tumšāks, bet uz tumšākas ādas – gaišāks.

 

Mandalu zīmējumi


Meistare stāsta, ka ļoti populāri ir mandalu zīmējumi. Tiesa, mājas apstākļos vislabāk izmantot sagatavotus mandalu šablonus. Tas saistīts ar to, ka mandalas ir sarežģītas un tajās ir daudz sīku detaļu. Vispopulārākās esot ziedu mandalas. Tās parasti izklāj uz plaukstas virsmas vai uz potītes.

 
Mājās pagatavojama hennas tetovējuma krāsas recepte

Nepieciešams:
* Hennas pulveris (viena ēd/k pietiks sešiem zīmējumiem)
* 3-4 ēd/k ļoti stipras melnās tējas vai kafijas
* divu citronu vai laimu sula
* sietiņš
* Karote un trauciņš maisījumam

Pagatavošana:
1.Caur sietiņu izsijā traukā hennas pulveri.
2.Izspiedž citrona vai laima sulu un iemaisa hennas pulverī tā, lai izveidotos viendabīga masa.
3.Pievienot ļoti karstu tēju vai kafiju un maisa, kamēr masa kļūst apmēram tik bieza, kā zobu pasta.
4.Uzklāj trauciņam marli vai kokvilnas lupatiņu un atstāj uz nakti ievilkties.
5.Gatavo hennas tetovējuma maisījumu izlieto 2 – 5 dienu laikā.

Foto: pixabay.com un no personīgā arhīva

Leave a Reply

%d bloggers like this: